WARSAW 24H timelapse | MaciejMargas.pl
20102
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-20102,hazel-core-1.0.4,,select-theme-ver-3.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Warsaw 24h

Reżyseria, zdjęcia, montaż – Maciej Margas

 

Muzyka – Piotr Hummel

 

Warsaw 24h miało swoją premierę 28. stycznia 2014 w warszawskim kinie Muranów, następnie film opublikowałem w serwisie youtube, gdzie do tej pory ma ponad 430 tysięcy wyświetleń.

 

Dodatkowo film pojawił się w serwisach: Onet.pl (80 tys. wyświetleń), Mashable.com, TVNWarszawaBryla.pl, TimelapsNetwork.com, spidersweb.pl, Wyborcza.plWawalove.pl,  mmWarszawa.pl, Gadzetomania.pl; opowiadałem o nim w Radiu Dla Ciebie (dwukrotnie), radiowej Czwórce, radiu Kampus, w telewizji TVP Polonia oraz TVP Warszawa (w programie porannym oraz autorskim – z premierą telewizyjną filmu).

 

W24 we fragmentach było również wyświetlane na kurtynie wodnej w Multimedialnym Parku Fontann w każdy piątek i sobotę od maja do września 2014. Fragmenty filmu były również wykorzystane w widowisku „Taniec Wolności” zorganizowanym przez Stołeczną Estradę na rocznicę 25. lecia wolności. Oglądali go wtedy najważniejsi goście z kraju i zagranicy, w tym również Prezydent RP Bronisław Komorowski. Kilka miesięcy później to właśnie w Jego spocie dotyczącym marszu „Razem dla Niepodległej” można było oglądać ujęcia z mojego filmu. Fragmenty W24 wyświetlane były 31. lipca 2015 na Placu Krasińskich podczas koncertu z muzyką z serialu Czas Honoru Bartosza Chajdeckiego.

 

Efekt mojej półtorarocznej pracy nie przeszedł bez echa również za granicą. Zaproszono mnie abym udostępnił W24 na pokaz polskich filmów w trakcie Polskiej Jesieni Filmowej w Belgradzie, oraz w związku z obchodami 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Federation Square w Melbourne w Australii. Film wyświetlany jest także w Institute for Future Cities at the University of Strathclyde in Glasgow w nowatorskim projekcie City Observatory, ilustrował również Warszawę w programie telewizyjnym przygotowanym przez BBC.

Date

10 / 2012 - 01 / 2014

Category

film